Darujte židli

Pokud se chystáte na výlet do Orlických hor, nezapomeňte navštívit Neratov. Přestože to je jen malá vesnice na česko - polských hranicích, už tři sta let (s výjimkou období komunistické vlády) sem proudí zástupy poutníků. Jejich cílem je kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově – Bärnwaldu. Historie tohoto poutního místa je velmi zajímavá, prošlo si mnoha lety slávy i roky devastace.

Od roku 1990 se usilovně pracuje na obnově kostela i zapomenuté poutní tradice. Ale také na návratu života do vesnice Neratov.

Od roku 2013 je kostel postupně vybavován novými prvky liturgického vybavení. Podle původního návrhu bylo nově zrekonstruováno průčelí kostela, kterému byl vrácen původní barokní vzhled s barokními báněmi na věžích a opět se rozezněly zvony. Vše vytvořené

V této době zbývá pořídit také sedací mobiliář. Zamyšlené židle budou dřevěné, lehce stohovatelné a spínatelné do řady. Některé s podpěrkami rukou, jiné bez, tak aby variabilita uspořádání byla co největší.

Podobně jako je zvykem podpořit stavbu varhan koupí píšťaly, můžete zakoupit i židli pro Neratov, která už napořád ponese Vaše jméno (nebo jméno toho, komu židli darujete) vygravírované na opěradle.